Poniedziałek, 22 czerwca 2026
Imieniny: Paulina, Flawiusz, Innocenty

Piątek 5 czerwca bez obsługi w ratuszu. Urząd Miejski w Przemyślu zamknięty

Kto planował wizytę w ratuszu pod koniec tygodnia, powinien przełożyć sprawy na inny termin. 5 czerwca br. (piątek) Urząd Miejski w Przemyślu nie będzie prowadził obsługi mieszkańców.

Komunikat w tej sprawie przekazał Prezydent Miasta Przemyśla. Dla pracowników Urzędu Miejskiego w Przemyślu wskazany dzień został wyznaczony jako wolny od pracy, co oznacza, że w piątek 5 czerwca instytucja będzie zamknięta dla interesantów. Mieszkańcy proszeni są o uwzględnienie tej przerwy przy planowaniu załatwiania formalności.

„5 czerwca br. (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Przemyślu. W związku z powyższym w tym dniu Urząd Miejski w Przemyślu będzie NIECZYNNY.”

Prezydent Miasta Przemyśla

Dlaczego urząd będzie zamknięty właśnie 5 czerwca?

Wyznaczenie dnia wolnego ma związek z układem świąt w 2026 roku. Jak wskazano w uzasadnieniu, wolne 5 czerwca zostało ustalone w zamian za święto przypadające w sobotę, czyli dzień, który i tak jest wolny od pracy. Chodzi o 15 sierpnia – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które w 2026 roku wypada w sobotę.

Podstawą decyzji jest Zarządzenie Nr 197/2026 Prezydenta Miasta Przemyśla z dnia 22 kwietnia 2026 r., dotyczące ustalenia dnia wolnego od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę.

Co powinni zrobić mieszkańcy? Najważniejsze wskazówki

Choć przerwa dotyczy tylko jednego dnia, może wpłynąć na terminy składania wniosków czy odbioru dokumentów. Warto zaplanować wizytę w urzędzie z wyprzedzeniem i wziąć pod uwagę, że w piątek 5 czerwca nie będzie możliwości załatwienia spraw na miejscu.

  • Nie planuj wizyty 5 czerwca br. (piątek) – Urząd Miejski w Przemyślu będzie nieczynny.
  • Jeśli masz pilną sprawę, przełóż ją na inny dzień roboczy.
  • Przy planowaniu terminów pamiętaj, że wolne wynika z rekompensaty za święto 15 sierpnia przypadające w sobotę.

W komunikacie skierowanym do mieszkańców miasto przeprosiło za ewentualne utrudnienia związane z jednodniowym zamknięciem urzędu.

„Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tej informacji przy planowaniu załatwiania spraw w Urzędzie. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.”

Prezydent Miasta Przemyśla
Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
MW

Marek Wyrzykowski

Prowadzi redakcję 24 Przemyśl, stawiając na rzetelność, szybkie potwierdzanie faktów i sprawy mieszkańców.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!