Motocykl na jednym kole: 28-latek z powiatu przemyskiego stracił prawo jazdy, mandat i punkty
28-latek z powiatu przemyskiego jechał Kawasaki na jednym kole. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, 1500 zł mandatu i 10 punktów.
W czwartek przed godz. 19 policjanci ruchu drogowego z przemyskiej komendy zwrócili uwagę na mężczyznę jadącego motocykl marki Kawasaki na jednym kole. Kierowca stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.
Do kontroli zatrzymany został brawurowo jadący motocyklista. Okazał się 28-letnim mieszkańcem powiatu przemyskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, otrzymał 10 punktów karnych oraz utracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Przypominamy i apelujemy do kierowców: brawurowa i niebezpieczna jazda może doprowadzić do tragedii. Osoby, które traktują drogi publiczne jak tor wyścigowy, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.
Dla przypomnienia! Od 3 marca 2026 roku jazda na jednym kole po drogach publicznych, w strefach zamieszkania i ruchu jest wprost zabroniona. Grożą mandaty od 1500 do 5000 zł, utrata prawa jazdy na trzy miesiące oraz wyższe składki ubezpieczeniowe. Nowe przepisy dotyczą artykułu 86c Kodeksu wykroczeń, który traktuje celowe wprowadzenie pojazdu w poślizg lub utratę kontroli jako poważne przewinienie. Przepis ten obowiązuje na drogach publicznych, w strefach zamieszkania i strefach ruchu.
Aby obejrzeć film, włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce. Plik: Jechał motocyklem na jednym kole - stracił prawo jazdy (format mp4, 2,07 MB).
Źródło: policja.gov.pl