Dzielnicowy doprowadził do zatrzymania sprawcy kradzieży w Gminie Dubiecko
55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut; grozi mu do 5 lat więzienia, o dalszym losie zadecyduje sąd.
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dubiecku, realizując swoje obowiązki, uzyskał od mieszkańców informacje o kilku kradzieżach, które miały miejsce na terenie Gminy Dubiecko.
Dzięki podjętym czynnościom policjant wytypował i ustalił sprawcę serii kradzieży. 55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut dotyczący jednego z czynów; przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Policjanci odzyskali także utracone przedmioty. W pozostałych przypadkach prowadzone są postępowania wyjaśniające w sprawie wykroczeń.
Codzienna służba dzielnicowych to nie tylko kontakt z mieszkańcami i działania profilaktyczne, ale również rozpoznawanie zagrożeń oraz podejmowanie działań zmierzających do ustalania sprawców przestępstw i wykroczeń.
Źródło: policja.gov.pl